Barbara Dallosová Správy Samospráva

Žiarčania tu parkujú ledabolo: Na známom parkovisku sa podpísal zub času, FOTO

Žiarska poslankyňa upozornila na zničené značenie parkoviska. Zisťovali sme, kedy bude mesto nátery obnovovať.

Ilustračný obrázok k článku Žiarčania tu parkujú ledabolo: Na známom parkovisku sa podpísal zub času, FOTO
7
Galéria
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Na problém s označením parkovacích miest na Ul. Michala Chrásteka upozornila na ostatnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiari nad Hronom poslankyňa za obvod Etapa, Veronika Balážová. Podľa jej slov sa a vodorovnom dopravnom značení v tejto lokalite výrazne podpísal zub času a na miestach, kde sú čiary sotva viditeľné, vodiči parkujú nedisciplinovane.

,,Teraz na jar sa začne rekonštrukcia plavárne, zrejme sa tam nebude tak nahusto parkovať, čo by mohol byť priestor nanovo vyznačiť tieto parkovacie miesta. Poviem to tak, pokiaľ nie je ten košiarik jasne ohraničený, vodiči zaparkujú ako chcú," uviedla Balážová.

Pokračovala otázkou, či mesto nevytvorí plán, kde všade je v žiarskych uliciach potrebné značenie obnoviť, aby bola situácia zmapovaná podobne, ako minulý rok pred rozsiahlou rekonštrukciou chodníkov.

Ako ozrejmila žiarska radnica, mesto nástreky vodorovného dopravného značenia priebežne obnovuje, príslušný odbor Mestského úradu (MsÚ) má na to vypracovaný harmonogram. Na to, kedy je podľa plánov na rade práve Ul. Michala Chrásteka, sme sa pýtali vedúceho Odboru životného prostredia a infraštruktúry MsÚ, Dušana Šályho.

,,O situácii vieme a obnovenie značenia na tejto ulici je v pláne, ale nesľuboval by som to tento rok. Budúci rok to zrealizujeme určite, nie je vylúčené, že to stihneme aj v tomto roku. Ale ako hovorím, radšej by som to nesľuboval, nakoľko máme harmongram, podľa ktorého ideme riešiť najprv akútnejšie veci," uviedol pre Žiar24 Šály.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie