Barbara Dallosová Rôzne Správy

Žiarčanka Ivana (20) sa nezdá: Úlovky, aké môžu závidieť aj ostrieľaní rybári

Sympatická blondínka je v rybárskom fachu nováčik, už teraz sa ale má čím pochváliť. Ako však skromne hovorí, stále sa ešte len učí.

Ilustračný obrázok k článku Žiarčanka Ivana (20) sa nezdá: Úlovky, aké môžu závidieť aj ostrieľaní rybári
17
Galéria

Ivanu Zošiakovú očarilo rybárčenie len nedávno. Mladá Žiarčania získala svoje prvé rybárske povolenie získala len pred pár mesiacmi. Už prvá sezóna ale veští, že na tento koníček má talent.

,,K rybárčeniu ma priviedol môj priateľ, s ktorým som ešte predtým absolvovala rôzne rybárske výpravy, pri tých som ale bola len parťákom a pozorovateľom," hovorí Ivana.

Na otázku, ako na krehkú blondínku reagujú rybárski kolegovia, odpovedá s úsmevom: ,,Vidieť v dnešnej dobe dievča s udicou je možno trochu netradičné. Ale ja som som milovníkom prírody, je to pre mňa relax, pri ktorom zažijem aj niečo navyše."

Mladá rybárka si vraj na rybačke užíva najmä dve veci – čas strávený v prírode a adrenalín, keď čaká a netuší, čo jej na udici skončí. Hoci jej prvá sezóna prináša úspechy, Žiarčanka zostáva pokorná. Ako hovorí, rybačiek absolvovala len pár a stále sa učí: ,,Zatiaľ sa mi najlepšie darí chytať na ťažko, ale zdokonaľujem sa aj v love na plavák a na prívlač som ulovila aj svoje prvé pstruhy."

,,S priateľom sme boli pár dní na žiarskom ramene, na ktorom sa nám veľmi darilo a podarilo sa nám vytiahnuť z vody parádne kúsky, za čo sme boli obaja veľmi vďační,„ ozrejmuje s tým, že chytené ryby púšťa späť do vody, aby z nich mali potešenie aj ďalší rybári. ,,Verím, že sa mi bude takto dariť aj naďalej, budem prekonávať svoje rekordy a tešiť sa z pekných úlovkov,“ dodáva na záver novopečená rybárka.

FOTO: Ivana a jej úlovky
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie