Správy

Žiarska nemocnica o aktuálnej situácii: Vyskočil TENTO problém

Situácia s novým koronavírusom sa v žiarskej nemocnici zatiaľ nezhoršuje. Zdravotníci však majú iný problém pri záchrane ľudských životov.

Ilustračný obrázok k článku Žiarska nemocnica o aktuálnej situácii: Vyskočil TENTO problém
Zdroj: Svet zdravia

Voľná je viac ako polovica lôžok a v domácej karanténe ostáva stále 11 zamestnancov. Nemocnica však aktuálne rieši problém s akútnym nedostatkom krvi. Informovala o tom komunikačná špecialistka nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

V žiarskej nemocnici sú aktuálne hospitalizovaní štyria pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19, zdravotný stav žiadneho z nich si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ priblížila Fedáková s tým, že kapacita oddelenia vyhradeného pre pacientov s novým koronavírusom je 18 lôžok. V domácej karanténe je stále 11 zamestnancov nemocnice, tá však naďalej poskytuje plnú zdravotnú starostlivosť.

Súčasným problémom je aj v žiarskej nemocnici nedostatok krvi.

Aktuálne máme v nemocniciach Svet zdravia akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín,“ potvrdila Fedáková. „Aby sme zaručili maximálnu bezpečnosť darcov i personálu, odporúčame darcom objednať sa na odber telefonicky. Na darovanie krvi prídu na presný čas a zminimalizujú tak kontakt s ostatnými darcami. Každému darcovi v daný deň vydáme potvrdenie o darovaní krvi,“ vysvetlila Fedáková.

V Žiari nad Hronom je na odbery krvi vyhradený každý utorok, objednať sa je možné na telefónnych číslach 045/6709 422 a 0911 155 337.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie