Barbara Dallosová Šport

Žiarska športovkyňa vybojovala pekný úspech v Instanbule: Nina, len tak ďalej!

Pocit vížazstva si Nina Jelžová vychutnala na najvyššej svetovej lige. Na takejto súťaži to pre ňu bolo premiéra, aj tak však neobišla naprázdno.

Ilustračný obrázok k článku Žiarska športovkyňa vybojovala pekný úspech v Instanbule: Nina, len tak ďalej!
Zdroj: Karate Klub MŠK Žiar n. Hronom

Talentovaná karatistka Nina Jelžová patrí medzi športovcov, ktorí svojmu klubu prinášajú úspechy pravidelne. Ten posledný je ale skutočným úlovkom. Nina cestovala na svoju premiéru na najvyššej svetovej lige v karate.

,,Karate1 Series A – ako je pomenovaná táto liga, sa koná po celom svete a štartujú na nej najlepší karatisti z celého sveta. Množstvo aj profesionálnych športovcov môže na tejto lige získať cenné body pre štart na Olympiáde, ktorá sa bude konať v roku 2020 v Tokiu, preto sú jednotlivé kolá tejto ligy nesmierne náročné," vysvetľuje tréner Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom Ľubomír Striežovský.

Tentoraz sa súťaž konala v tureckom Istanbule a štartovalo na nej 1813 pretekárov zo 102 krajín. Napriek tomu, že Nina išla prvý raz zbierať skúsenosti na takto náročné podujatie, podarilo sa jej prejsť víťazne prvým kolom, čo podľa Striežovského pre nováčika v tejto súťaži nie je bežné.

V kategórii senioriek nad 68 kg si poradila so súperkou z Čiernej Hory. V druhom kole už nestačila na súperku z Chorvátska, no získané body a skúsenosti sú cennou trofejou. Ďalšie kolo svetovej ligy Ninu čaká 22. júna v kanadskom Montreali, kde pôjde aj s klubovou kolegyňou Dominikou Veisovou.

Foto: Nina Jelžová na fotke zľava

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie