Správy Samospráva

Žiarske ihriská sú už sprístupnené: Letný pavilón zatiaľ zostáva prázdny

Minulý rok o takomto čase už Žiarčania trávili slnečné jarné dni v pavilóne na námestí. Tento rok sa osadenie mobiliáru odkladá.

Ilustračný obrázok k článku Žiarske ihriská sú už sprístupnené: Letný pavilón zatiaľ zostáva prázdny
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

V Žiari nad Hronom opäť sprístupnili verejnosti exteriérové detské ihriská. Mesto ako ich prevádzkovateľ, ale aj ich návštevníci musia vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu dodržiavať niekoľko pravidiel.

„Pravidlá sú na každom detskom ihrisku sprístupnené, pretože to nie sú len povinnosti, ktoré vyplývajú nám ako prevádzkovateľom, ale takisto povinnosti, ktoré vyplývajú návštevníkom. Teda rodičom a ich deťom,“ priblížil vedúci kancelárie primátora mesta Martin Baláž.

Dodal, že mesto ako prevádzkovateľ ihrísk sa riadi všetkými pravidlami nariadenými hlavným hygienikom SR a na ihriskách robí pravidelnú sanitáciu. Z toho dôvodu budú podľa Baláža vždy v pondelok dopoludnia uzatvorené.

Mesto Žiar nad Hronom spravuje 11 detských ihrísk. Ide o samostatné oplotené areály, ale aj menšie ihriská, ktoré sú súčasťou väčšieho celku, ako napríklad rozprávkový les v Parku Štefana Moysesa.

V najbližších týždňoch by podľa Baláža chceli začať sprístupňovať aj letný pavilón v centre mesta. Mobiliár, ktorý je v letných mesiacoch jeho súčasťou, zatiaľ osadený nie je. „Vždy sme so sezónou letného pavilónu začínali začiatkom mája, teraz je to trochu pre koronakrízu posunuté,“ skonštatoval Baláž s tým, že presný termín však zatiaľ známy nie je.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie