Žiarske volejbalistky podľahli Nitre

Po dvoch úspešných výsledkoch (Pezinok doma 3:0, Spoje vonku 3:2) narazili žiarske volejbalistky v 6. kole extraligy na favorizované hráčky Centra olympijskej prípravy Nitra.

6. kolo: Žiar nad Hronom – COP Nitra 1:3 (-15, –15, 19, –22) Zápas trval 94 minút, pred 100 divákmi rozhodovali Faulhammer a Hnát ŽIAR: Dobrovičová, Vanková, Csitáriová, Krajkovičová, Orviská, Frindtová, liberka Rozenbergová, striedala Frická. Tréner Peter Macák. Po dvoch úspešných výsledkoch (Pezinok doma 3:0, Spoje vonku 3:2) narazili žiarske volejbalistky v 6. kole extraligy na favorizované hráčky Centra olympijskej prípravy Nitra. Tie v úvodných dvoch setoch tvrdili muziku a domáce im podľahli dvakrát zhodne 15:25. V treťom sete to bol zo žiarskej strany predsa len o čosi lepší volejbal. Dievčatá spresnili hru a do zápasu sa vrátili víťazstvom 25:19. Úvod štvrtého setu však opäť skvele zvládli Nitranky. Domáce dievčatá tak len neustále doťahovali nepriaznivý stav. V závere setu favoritky drámu nepripustili a zvíťazili 25:22. (gem)