Martin Károly Basketbal

Žiarski juniori s novým trénerom víťazne

Žiar nad Hronom 9. januára - Po vianočnej a novoročnej prestávke pokračovala juniorská liga SR 5. a 6. kolom. Domáci juniori BK MŠK Žiar nad Hronom, pod taktovkou Tibora Jányho, hostili pod svojimi košmi družstvá BK 04 AC LB SNV.

Už s novým trénerom (Tibor Jány) a posilnení o rozohrávača Róberta Jányho (MBK Handlová) oba svoje zápasy doviedli juniori do víťazného konca. Základ úspechu pramenil v kolektívnom nasadení v obrane a dominoval rýchly prechod do útoku, ktorý prinášal jednoduché zakončenia vo vymedzenom území . Hlavne v úvodoch oboch zápasov získalo družstvo hernú istotu, keď proti spišskému „ áčku „ bol stav v tretej minúte 9 : 0 pre domácich a proti spišskému „ béčku „ zo stavu 4 : 6 v priebehu 5 minút zaznamenali šnúru 20 bodov a zmenili skóre na 24 : 6. Aktívne zapájanie všetkých hráčov do hry umožnilo Žiarčanom udržiavať pomerne vysoké tempo hry, túto skutočnosť charakterizuje aj výsledok poslednej štvrtiny sobotňajšieho zápasu, ktorú domáci vyhrali pomerom 22 : 2.

SOBOTA : Žiar nad Hronom : SNV A 90 : 48 Body: Oravec, Schubert, Jány 17, Vrtík 15, Šoltés 11, Bulko 6, Štefanec 5, Matúš 2 Fauly 14, TH: 23/17, Trojky – 3, 5 faulov: Bulko Do stretnutia nezasiahol Marian Kysela , ktorý mal zastavenú činnosť z dôvodu 3 technických chýb.

NEDEĽA: Žiar nad Hronom : SNV B 87 : 51 Body: Oravec 21, Jány 13, Vrtík a Schubert 12, Bulko 10, Kysela 8, Šoltés 7, Štefanec, Janovič 2. Fauly 21, TH: 10/7, Trojky – 2, 5 faulov : Schubert