Žiarski mestskí policajti zháňajú posilu: Čo musia spĺňať adepti?

Mesto hľadá posily, tentoraz chce doplniť rady v Mestskej polícii. Pozrite si kritériá na ľudí, ktorí majú strážiť poriadok v uliciach Žiaru.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Žiarski mestskí policajti zháňajú posilu: Čo musia spĺňať adepti?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Samospráva mesta Žiar nad Hronom vyhlásila výberové konanie. Radnica tentoraz nerozširuje rady úradníkov, ale strážcov zákona. Voľné je miesto príslušnka Mestskej polície (MsP).

Ako informuje mesto na svojej oficiálnej webovej stránke, kvalifikačnými predpokladmi na výkon tejto práce je úplné stredoškolské vzdelanie s maturitou alebo vysokoškolské vzdelanie, vek nad 21 rokov, bezúhonnosť, zdravotná, telesná a duševná spôsobilosť a znalosť úradného jazyka slovom a písmom. Zvýhodniť môže uchádzačov odborná spôsobilosť v súlade so zákonom o obecnej polícií, či zbrojný preukaz na držanie zbrane a streliva za účelom výkonu činnosti príslušníka polície.

Medzi ďalšie kritériá, ktoré môžu uchádzačov priblížiť k práci mestského policajta, patria komunikačné a organizačné schopnosti, profesionálne vystupovanie, osobnostné a morálne predpoklady, ovládanie práce s PC a platný vodičský preukaz minimálne skupiny „B“. Prihlášku s požadovanými dokladmi (viac informácií na oficiálnych stránkach mesta) môžu uchádzači poslať na Mestský úrad do 2. mája 2017.

Foto: ilustračné

Odporúčame