Barbara Dallosová Kultúra Rôzne Správy

Žiarsky deň detí po novom: Drak, profi herci aj penová párty, PROGRAM

Deň detí v Žiari zmenil termín i tému. Zostáva však v parku, od čoho sa odvíja aj rozprávkový príbeh. Pozrite, čo nás čaká.

Ilustračný obrázok k článku Žiarsky deň detí po novom: Drak, profi herci aj penová párty, PROGRAM
Foto: Rastislav Búgel

Celomestské oslavy Medzinárodného dňa detí v historickom parku Štefana Moysesa sú už v Žiari nad Hronom tradíciou. Tento rok bude Žiarskemu dňu detí bude patriť nedeľa 9. júna. Informovala o tom Petra Demková zo žiarskeho MsKC, ktoré oslavy organizuje v spolupráci s mestom.

Minulý rok niesol deň detí cirkusovú tému a jeho lákadlom bola živá ťava. Tento rok organizátori zvolii rozprávkovú tému.

,,Žiarsky Deň detí nesie tentokrát podtitul Cesta rozprávkovým parkom. Na všetky detičky i rodičov čaká čarovný rozprávkový príbeh, zábavné stanoviská s profesionálnymi hercami v krásnych kostýmoch, dobrodružné úlohy a hlavne „ozajstný“ drak," uviedla Demková.

Okrem tematickej časti čaká návštvníkov aj penová párty či tanečná škola, chýbať nebudú ani nafukovacie atrakcie a maľovanie na tvár. Vstup na podujatie zostáva rovnako ako i po minulé roky bezplatný.

Program

  • 10.00 – 13:00 h: Cesta rozprávkovým parkom

    Drak uniesol princeznú … celé kráľovstvo je v slzách a zahalené čiernym smútočným súknom. Nájde sa chrabrý rytier s nebojácnou družinou a vyslobodí krásnu kráľovskú dcéru? Nebude to ale jednoduché. Treba splniť niekoľko neľahkých úloh a nájsť mapu k dračej jaskyni.

  • 13.00 h: Penová párty
  • 14.00 h: Tanečná škola so skupinou VOLTAGE
  • 15:00 h: DLHÝ NOS

    hudobno-divadelné predstavenie plné krásnych kostýmov, pesničiek a zábavy pre celú rodinu

Park je čoraz populárnejší a je dejiskom viacerých stálych akcií. Prednedávnom si v ňom Žiarčania vychutnali lahodné moky na vínnom festivale. Obzrite sa za vydarenou akciou na fotkách v nižšie priloženej galérii.

Žiarčania si vychutnali víno v parku: FOTO atmosféry
17
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie