Žiarsky deň detí v cirkusovom štýle: Do parku zavíta aj živá ťava

Témou tohtoročného sviatku detí v žiarskom parku je cirkus, špeciálnym hosťom bude ťava Ali. Nazrite do programu.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Žiarsky deň detí v cirkusovom štýle: Do parku zavíta aj živá ťava
Zdroj: TASR

Celomestské oslavy Medzinárodného dňa detí v historickom parku Štefana Moysesa sú už v Žiari nad Hronom tradíciou. Tento rok ohlásili radnica a žiarske MsKC Deň detí v parku na sobotu 2. júna. Oslavy majú byť inšpirované cirkusom. Deti čaká bohatý program v cirkusovom štýle, súťaže, hry a nafukovacie atrakcie.

Ako avizuje MsKC, špeciálnym hosťom a osláv má byť ťava menom Ali. ,,Ťaviak Ali pochádza z Ázie, z púšte Gobi. Ťava dvojhrbá je mimochodník, jej chôdza je typicky húpavá. Jazdec sedí v sedle, medzi hrbmi. Počas jazdy môžete Aliho pohladkať. Keď privriete oči a predstavíte si, že cestujete s karavánou stovky kilometrov cez púšť, máte o nezabudnuteľný zážitok postarané," opisuje lákadlo programu Janko Kulich z MsKC.

Program

  • 10.00 h: Začiatok akcie
  • 11.00 h: Cirkus obrov – Výber toho najlepšieho z cirkusantských predstavení, v ktorom uvidíte obrovských cirkusantov na chodúľoch i bez nich,nadrozmerné bábky i masky. V cirkuse obrov OBROV –môžete zažiť: Krotenie OBROVského leva, Zdvíhanie OBROVskej činky, OBROVský slalom s žirafou, OBRÍ klaunský tenis, … Ani jedno oko nezostane suché od smiechu!
  • 13.00 h: Cirkusantské disciplíny – Škola chodenia na chodúľoch, škola žonglovani, škola dvíhania cirkusantských činiek a kameňov, škola chodenia po lane (slack line)
  • 16.30 h: Sranda banda – Veselá skupina zvierat Vás istotne ohúri svojimi gagmi, kúzlami a komickými situáciami. Pripravte sa, priatelia, valí sa na Vás tornádo! Sranda Banda show je komediálna Family show, v ktorej sa miešajú krásne bábky, výborná bruchovravecká technika a trefný multivrstvový humor. Neinfantilné energické divadlo je popretkávané gagmi tak, aby pobavilo celú rodinu. Show je absolútne unikátna a nikde inde v Čechách a na Slovensku ju neuvidíte.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame