Žiarsky SPORT TREND postúpil do play-off

V dohrávke I. kola I.SHBL-STRED (pôvodne I.BBHBL) si žiarsky SPORT TREND po víťazstve nad HbK Top-Point Banská Bystrica vybojoval priamy postup do play-off, keďže sa po základnej časti umiestni do šiesteho miesta (horná šestica tabuľky priamo postupu

O postavenie v tabuľke bude žiarske družstvo hrať v nadstavbovej časti, kde sa o body popasuje ešte v piatich zápasoch Dôležité víťazstvo sa nerodilo ľahko. Banskobystričania boli nepríjemným súperom a predovšetkým prvá tretina mala vyrovnaný priebeh. Hráči Top-Pointu sa ujali vedenia, avšak do konca úvodnej časti hry Žiarčania z ľavej strany strelou pod brvno vyrovnali. Žiarskemu tímu sa odpor súpera podarilo zlomiť až v druhej polovici zápasu, keď sa vedenia ujali zakončením spoza hráča a gólový účet druhej tretiny uzavreli peknou kombinačnou akciou, čím zvýšili svoj odstup na rozdiel dvoch gólov. Súperovi sa v tejto fáze hry podarilo nastreliť brno, avšak brankára Michalejeho neprekonal. Záverečná tretina sa už niesla v réžii hráčov SPORT TREND. Štvrtý gól pridali, po zakončení spred banskobystrického brankára, piaty v presilovej hre a na konečných 6:1 zvýšili po strele do pravého horného rohu súperovej brány.

SPORT TREND Žiar nad Hronom – HbK Top-Point B.Bystrica 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) Góly: Vallo (Záhorec), Uhrovič, Vallo (Šulek, Považanec), Pluhár (Uhrovič, Valko K.), Šulek (Vallo, Považanec), Valko T.

Zostava: Michaleje – Valko K., Darmo, Záhorec – Vallo, Považanec, Uhrovič, Šulek, Pluhár, Valko T.