Žiarska zimná liga v halovom futbale pokračovala v nedeľu 8. januára piatym kolom. Prvenstvo v A skupine potvrdila Perla, v B-éčku Fenoménov predbehla Nesia.

SKUPINA A

Dohrávka:

Galaktikos – FC Sa mi nechce 15:7 (7:5)

Góly: J. Macejko 2, V. Rapčan 1, Turkota 3, Zátroch 3, Blahút 2, Koreň 2, Šály 1, Ulrich 1 – Gregáň 3, S. Prokaj 1, Kozárik 2, Halák 1

Rozhodoval: Z. Ivan

Mierna prevaha Galaktikosu sa odzrkadlila aj na výslednom skóre. Hráčov FC Sa mi nechce môžu mrzieť zahodené šance.

5. kolo

PSČ 96621 – FC Slaská 13:6 (6:3)

Góly: Krčmárik 6, Kukučka 4, Hrmo 1, Ondrík 2 – Bahno 2, Gašparík 2, Hric 1, Silný 1

Slaská opäť prepásla úvod stretnutia, PSČ sa ujalo vedenia 3:0. Keď sa Slaská dostávala do zápasu, PSČ vždy pohotovo zvýšilo. 10. min pred koncom stretnutia Slašťania hru otvorili, vypomstilo sa im to ďalšími inkasovanými gólmi.

Perla – FC Sa mi nechce 9:5 (5:2)

Góly: Zvara 3, Mališ 2, Šebeň 1, Túri 1, Debnár 1, Kliman 1 – Kozárik 1, Halát 1, Sekula 1, Murgaš 1, Gregáň 1

Rozhodoval: Priebera

Zaslúžene tri body pre Perlu, ktorá sa po tomto víťazstve dostala na čelo tabuľky skupiny A.

Galaktikos – Wartburgovci 13:8 (8:4)

Góly: Kermiet 2, Zátroch 3, J. Macejko 2, V. Rapčan 2, Jedlička 2, Šály 2 – Rozemberg 3, M. Páleník 1, Žiak 1, Golha 1, Krajči 1, Hromádka 1

Zápas úradujúceho šampióna s zatiaľ neporazeným mužstvom Wartburgovcov začal lepšie majster. Hoci Wartburgovci vyhrávali 0:2, svoj náskok však dokázali rýchlo stratiť. Po zmene strán sa Wartburgovci snažili dotiahnuť, Galaktikos to však rýchlymi brejkmi nedopustil.

FC Sršne – FC Šášov 7:5 (2:4)

Góly: P. Kováč 3, Urgela 1,Lešťák 1, J. Páleník 1, Cvejkuš 1 – Mekýš 2, Baran 2, vlastný

Po polčase vyhrávali Šášovčania, Sršne však boli aktívnejšie a zaslúžene zápas otočili.

For Fun – Nesia 4:14 (2:7)

Góly: Onnka 2, Kollár 1, Bien 1 – Slaný 4, Drexler 4, Hudák st. 2, Barák 1, Budinský 2, D. Hudák 2,

Hráči For Fun napriek vysokej prehra podali sympatický výkon, zahodili množstvo šancí. Mužstvo Nesie si schuti zahralo. Vyzdvihnúť treba výkon brankára Nesie Pavla Hanzlíka.

Nesia – Loptoši 12:6 (4:3)

Góly: Drexler 3, Hudák st. 2, D. Hudák 2, Barák 1, Budinský 2, Slaný 1, M. Hudák 1 – J. Janek 2, L. Janek 2, Kováč 2

Loptoši udržali s Nesiou krok iba prvý polčas. V druhom dejstve poľavili, stalo sa im to osudným.

For Fun – Invisible 13:12 (5:7)

Góly: Mezei 3, Gallo 3 R.Hudec 3 Lipták 2 vlastný 1 For Fun- Bien 1 Onko 4 Hanus 6 Baláž 1 Baran 1

Vyrovnaný, nervy drásajúci súboj so šťastnejším koncom pre For Fun. Tí si tak do tabuľky skupiny B zapísali prvé tri body v súťaži.

Fenoméni – Blau Grana 10:8 (4:4)

Góly: Čierny 1, Obertáš 1, Bodor 3, Balogh 3, Ivanec 1, Neuschl 1 – Osika 3, Hazucha 2, Mojžiš 1, Čarnoky 1, Čierny 1

Hra sa prelievala z jednej strany a na druhú, raz doťahovalo jedno, raz druhé mužstvo. Hluchá päťminútovka Blau Granas rozhodla o víťazstve Fenoménov, keď v nej odskočili na rozdiel troch gólov.

5. kolo:

Dream Elitte – Nesia 2:5 (1:3)

Góly: Zelinka 1, Miškin 1 – D. Hudák 1, Poprac 1, Slaný 1, Budinský 2

V zápase v ktorom dominovali pozorné obrany a výkony oboch brankárov sa zrodilo víťazstvo favorita.

Blomquist – Invisible 7:6 (2:4)

Góly: Abrahám 4, Milčík 1, Francz 2 – F. Mezei 2, Lipták 1, Dobrota 2, Gallo 1

V prvom polčase mali miernu prevahu hráči Invisible, zužitkovali ju na dvojgólové vedenie. V druhom dejstve prevzali iniciatívu zápasu futsalisti Blomquistu a zápas otočili. Veľký podiel na otočení skóre mal Patrik Abrahám. Invisible sa pred koncom dotiahli na rozdiel jedného gólu, výborne chytajúci Ďurča však vyrovnanie nepripustil.

Blau Granas – For Fun 11:10 (7:3)

Góly: Osika 7, Kubina 2, Husár 1, Mojžiš 1 – Dunko 1, Hanus 2, Bartolen 1, Baláž 1, Klement 1, Mihok 1, Bien 2, Martinca 1

Vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre Blau Granas.

Pitelovskí strelci – Loptoši 2:6 (0:0)

Góly: Egyed – vlastný, L. Janek 1, Macko 1, Pilník 1, J. Janek 1, Vrtík 1 Rozhodoval: Priebera

V prvom dejstve hrali s oboma brankármi konštrukcie brány, zrodila sa historicky prvá polčasová bezgólová remíza. Po zmene strán sa viac osmelili Loptoši a dotiahli zápas do víťazného konca.

1. Nesia 5 5 0 0 51:17 15
  2. Fenoméni 6 5 0 1 49:34 15
  3. Loptoši 5 3 0 2 29:28 9
  4. Blau Granas 6 3 0 3 45:50 9
  5. Dream Elitte 5 2 0 3 36:27 6
  6. Invisible 6 2 0 4 52:57 6
  7. Blomquist 5 2 0 3 29:34 6
  8. Pitelovskí strelci 5 1 0 4 21:41 3