Zlatý potok na úplnom začiatku: Takto rástol areál, z ktorého zostali len ruiny, FOTO

Na archívnych fotkách sa naširoko usmievajú obyvatelia dedinky, ktorí Zlatý potok pomohli postaviť. Vtedy ešte netušili, že príbeh legendárneho motorestu skončí smutne.

Barbara Dallosová

Podnik, vo svojej zlatej ére známy široko-ďaleko, stál na ceste medzi Žiarom nad Hronom a Kremnicou oproti dedinke Stará Kremnička. Pamätníci z obce na Zlatý potok spomínajú nielen ako na motorest. Za bývalého režimu to bol vychytený rekreačný areál a pre miestnych bol srdcovkou i preto, že ho pomáhali stavať vlastnými rukami. V deväťdesiatych rokoch prešiel Zlatý potok do rúk súkromníkov, obľube sa tešil naďalej. Jeho príbeh ukončil ničivý požiar v roku 2002. Po ňom už Zlatý potok prevádzku nikdy neobnovil a na mieste zostali len ruiny.

,,Motorest sa postupne staval v rokoch 1977 – 1985, najprv motorest, potom chatky na ubytovanie, neskôr zasa sa rozširovala kuchyňa a jedáleň," vysvetľuje miestny obyvateľ František Kovár, ktorý sa tiež venuje mapovaniu minulosti regiónu a zbieraniu starých fotografií.

Aj vďaka jeho archívom zostáva v kronike obce spomienka na časy, keď motorest pri ceste rástol. Vysmiati súdruhovia a súdružky sa po tvrdej lopote, ešte s pracovnými nástrojmi v rukách, hrdo fotili pod nápisom Reštaurácia Zlatý potok. Pozrite si zábery z budovania areálu v našej fotogalérii.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame