Barbara Dallosová Správy Samospráva

Zmena plánu so žiarskou plavárňou: Zatvorená bude dlhšie, než sa počítalo

O rekonštrukcii krytej plavárne sa v Žiari hovorí už dlho. Pôvodne malo byť športovisko hotové do konca roka, mesto teraz avizuje zmenu.

Ilustračný obrázok k článku Zmena plánu so žiarskou plavárňou: Zatvorená bude dlhšie, než sa počítalo
Zdroj: TASR

Podrobnosti o rozsiahlej rekonštrukcii krytej plavárne v Žiari nad Hronom prezradila radnica ešte začiatkom tohto roka. Plaváreň mesto pre verejnosť zatvorilo od mája. Pôvodným plánom bolo odštartovať rekonštrukčné práce hneď po zatvorení objektu a stihnúť ich zrealizovať do konca roka.

Ako pre Žiar24 potvrdil vedúci Kancelárie primátora mesta Martin Baláž, termín začatia prác sa odložil a plaváreň bude mimo prevádzky dlhšie, než sa počítalo.

,,Práce sa posunuli kvôli rekonštrukcii zimného štadióna, dva tak veľké projekty sa nedali robiť súbežne. Teraz začne rekonštrukcia plavárne, tá bude preto minimálne rok odteraz zatvorená," uviedol Baláž.

Podľa Baláža ide o kompletnú rekonštrukciu celej budovy a taká si vyžaduje svoj čas. ,,Bohužiaľ, inak sa to spraviť nedá," dodal.

Komplexná rekonštrukcia športoviska počíta s obnovou fasády, okien, interiérovými úpravami, výmenou plaveckého bazéna i s novým konceptom bufetu. Okrem modernizácie má vynovenie výrazne znížiť energetické náklady na objekt.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie