Zvuk for Štiavnica: Obľúbené mestečko otvorí letnú festivalovú sezónu

Medzinárodný mestský hudobný festival odštartuje v Banskej Štiavnici letnú festivalovú šnúru. Čo nás čaká?

Ilustračný obrázok k článku Zvuk for Štiavnica: Obľúbené mestečko otvorí letnú festivalovú sezónu
Zdroj: TASR

V znamení nežnejšieho pohlavia sa bude niesť medzinárodný mestský hudobný jazz-fusion festival s názvom Zvuk for Štiavnica, ktorý otvorí tohtoročnú festivalovú sezónu v Banskej Štiavnici. V netradičných priestoroch historického mesta sa bude festival konať v dňoch 21. až 24. júna.

,,Našou snahou je odstrániť mylnú predstavu o tom, že jazz je mŕtvy žáner, ktorý sa nevyvíja. Rovnako chceme vyvrátiť pocit, že počúvanie akademickej hudby, ktorá cibrí vkus a nároky poslucháča, je nudným hudobným žánrom," priblížil za organizátorov Juraj Hoppan.

Od roku 2013 si festival prešiel mnohými zmenami a z mini Jazznice vznikol v roku 2015 formát Zvuk for Štiavnica. ,,Nový, svieži, hravý, láskavý, komorný. Pod hlavičkou OZ Spectaculum a vedením tímu mladých ľudí, ktorí už niekoľko rokov neúnavne rozvíjajú toto hudobné podujatie," dodal Hoppan.

Minulý rok festival priniesol rôzne žánrové prepojenia a netradičné hudobné spojenia v podobe hosťujúcich hudobníkov v kapelách. Tohtoročná dramaturgia festivalu sa bude podľa Hoppana niesť v znamení nežnejšieho pohlavia a počas festivalu vystúpi niekoľko výnimočných hudobníčok. Festival z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a SOZA.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame