Martin Károly Rôzne

Zvykajú si na nové pomenovania ulíc

Trnavá Hora 12. novembra – Slnečná, Agátová, Beličkova či Pri Kaplnke, aj tieto ulice už môžu obyvatelia nájsť v obci Trnavá Hora (okres Žiar nad Hronom). Keďže obec je pomerne rozsiahla, rozprestiera sa na území troch katastrov, samospráva obce sa r

Obec totiž tvoria väčšie celky Jalná, Kľačany, dolná a horná časť Trnavej Hory. „Aby orientácia v každej časti bola lepšia, tak sme ulice pomenovali,“ uviedol pre TASR starosta obce Ján Harman. Problémy podľa jeho slov napríklad vznikali vtedy, keď do obce smerovali záchranárske zložky.

Bolo dosť problematické orientovať sa najmä v spodnej časti obce, kde je tých uličiek pomerne dosť. Súpisné čísla domov nie vždy boli v poradí, lebo ako sa postupne dopĺňali nové, tak boli niekde poprehadzované,“ podotkol.

Pri pomenovaní 29 ulíc vychádzali v obci aj zo zaužívaných názvov ako napríklad Do doliny či Do vrbiny. „Poslanci poslali obyvateľom dotazníky, kde sa pýtali na túto vec, či majú záujem o označenie ulíc, aké názvy by mali byť a podobne,“ dodal starosta s tým, že na základe ich návrhov vznikli pomenovania ulíc.

Novinka priniesla povinnosť aj obyvateľom – požiadať musia o vydanie nového občianskeho preukazu či nahlásiť zmenu adresy všetkým inštitúciám, ktoré túto informáciu evidujú.

Pomenovanie ulíc zjednoduší prácu aj poštovým doručovateľkám. Myslí si to jedna z nich Soňa Červienková. Keďže však ide o pomerne novú záležitosť, nedá sa podľa jej slov ešte vyhodnotiť, aké s tým majú doručovateľky skúsenosti. „Zatiaľ to berieme po starom,“ dodala.

Zdroj: TASR Foto: Ľuboš Kravec / www.trnavahora.sk / Viac fotografií: http://www.trnavahora.sk/index.php?…

Súvisiaci článok: [link=http://www­.ziar24.sk/clan­ky?extend.116761_Trna­va-Hora-ma-najlepsiu-webovu-stranku.141]Trnavá Hora má najlepšiu webovú stránku[/link]

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie