Správy

Horskí záchranári s varovaním: Ísť na ferraty na Skalke teraz nie je dobrý nápad!

Už o pár dní čaká populárny ferratový svet zimná uzávera. Horskí záchranári ale neodporúčajú využiť posledné dni na lezenie.

Ilustračný obrázok k článku Horskí záchranári s varovaním: Ísť na ferraty na Skalke teraz nie je dobrý nápad!
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Horská záchranná služba (HZS) neodporúča pohyb po ferratách v Kremnických vrchoch, cesty sú pri aktuálnych poveternostných podmienkach omrznuté a zaľadnené. Ferraty na Skalke navyše v najbližších dňoch čaká zimná uzávera, ktorá potrvá až do 31. mája 2021.

Horskí záchranári museli vo ferratovom svete zasahovať vo štvrtok (26. 11.) podvečer, 43-ročný muž nezvládol prejsť ferratu s názvom Fúha. „Slovák bol na ferrate sám a snažil o prejdenie najťažšej ferraty vo veľmi komplikovaných podmienkach, keďže oceľové lano je omrznuté, zaľadnené, tesne pred zotmením,“ informovala HZS. Uviaznutého muža počul o pomoc pískať dobrovoľný horský záchranár, pomocou lanovej techniky ho nakoniec na zem spustili privolaní príslušníci HZS. Písali sme TU.

Ferratový svet na Skalke čaká od 1. decembra zimná uzávera, potrvá až do konca mája budúceho roka. „Žiadame verejnosť, aby uzáveru plne rešpektovala,“ uviedla na webe samospráva mesta Kremnica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie